Powrót

Kamperem po Europie

Listopad 27, 2013

 

Wycieczki kamperem czy z przyczepą mieszkalną ma swoich przeciwników i zwolenników. Ja osobiście jestem zwolennikiem takiej formy podróżowania. Trochę doświadczenia w tym temacie już mam. Kilka wycieczek na koncie też. Wszystkie udane.

Planowanie takich wakacji nie oznacza, że musimy od razu kupować taki samochód. Jest kilka fajnych wypożyczalni samochodów kempingowych, nawet na Podkarpaciu. I tutaj uwaga! Większość kamperów przekracza 3,5 tony. Oznacza to, że potrzebujemy prawa jazdy wyższej kategorii i obowiązują nas inne przepisy ruchu drogowego np. mniejsza prędkość. Dlatego wynajmując samochód koniecznie wybierajcie taki do 3,5 tony.

 

Limit kilometrów

Zazwyczaj wybierając taką formę spędzenia wakacji musimy liczyć się z tym, że będziemy dużo jeździć. Przy podpisywaniu umowy nie dajmy się wkręcić w limit kilometrów do przejechania.

 

Wyposażenie

Kamper to dom na kółkach. Mamy tam wszystko, wygodne łóżka, stół, kanapę, kuchnię, łazienkę i garaż. Potrzebujemy więc wyposażenia. W dobrej wypożyczalni możemy wszystko dostać. Od talerzy i sztućców przez kołdry i poduszki po grill i rowery.

 

Obsługa kampera

Co ważne musimy pamiętać, aby odbierając samochód przejść właściwe przeszkolenie z zakresu obsługi samochodu. Czyli jak włączyć ogrzewanie, jak opróżnić ubikację, jak włączyć telewizor, wymienić butlę z gazem, spuścić ścieki.

 

Kiedy mamy już auto pozostaje kwestia zapakowania wszystkich potrzebnych rzeczy jak ubrania, jedzenie, napoje, zabawki, krzesełka, stoliki, co tylko może nam być potrzebne.

Możemy parkować na kempingu lub ?na dziko?. Pamiętajmy jednak o tym, że na kempingu mamy stały dostęp do prądu i do wody. W Europie place kempingowe mają bardzo bogatą ofertę. Zaplecza sanitarne, prysznice, sklepy spożywcze, baseny, place zabaw. Za każdą dobę postoju musimy uiścić opłatę wg cennika.

To kilka podstawowych rad dla początkujących. Warto spróbować. Zachęcam.

 

Maialen

 

images


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny