Powrót

Dożynki Gminne 2013 w Widaczowie

Sierpień 27, 2013

 

 

W dniu 25 sierpnia 2013 r. w Widaczowie odbyły się Dożynki Gminne.

Jest to impreza cykliczna, organizowana corocznie w drugiej połowie sierpnia. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Jaworniku Polskim z udziałem przedstawicieli naszej Gminy, Powiatu, rolników i mieszkańców, aby podziękować Bogu za obfite plony naszej ziemi i prosić o łaski na cały rok.
Po nabożeństwie korowód dożynkowy z wieńcami przejechał na Remizy OSP w Widaczowie, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości.
Starościna tegorocznych dożynek Pani Krystyna Olejarz i Starosta dożynek Pan Andrzej Pilawa przekazali na ręce gospodarza Wójta Gminy Pana Stanisława Petyni bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż, który został podzielony między wszystkich uczestników naszych dożynek.
Wójt Gminy dokonał uroczystego otwarcia Gminnych Dożynek dziękując wszystkim rolnikom za trudną i ciężką pracę na roli oraz życząc Błogosławieństwa Bożego. W dalszej kolejności przemówienie okolicznościowe wygłosił Wicestarosta powiatu przeworskiego Pan Leszek Kisiel. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Jawornik Polski Pan Marek Makarski odczytał listy okolicznościowe od Wojewody Podkarpackiego Pani Małgorzaty Chomycz ? Śmigielskiej, oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej, Pana Marka Rząsy.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpiły: Zespół Ludowy ?Hadlanie?, Kapela Ludowa ?Jaworniczanie? Zespół Śpiewaczy „Jawor” i Kabaret ?Nie ma mocnych? z Huciska Jawornickiego?.

Tradycyjnie imprezę zakończyła zabawa taneczna przy zespole ?TANKARD?.

 

dozynki_2013_28

 

http://www.jawornikpolski.itl.pl


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab