Powrót

Delegacja z Sieniawy z wizytą w Tremelo

Sierpień 27, 2013

 

 

Na zaproszenie władz samorządowych Tremelo w Belgii, w dniach 29 lipca – 2 sierpnia br. przebywała w tym flamandzkim mieście, zaprzyjaźnionym z Sieniawą, delegacja samorządowa na czele z burmistrzem Adamem Wosiem. W jej skład weszli także harcerze IV Drużyny Harcerskiej ?Sokoły? oraz VII Drużyny Starszoharcerskiej wraz z opiekunami.
W trakcie pobytu w Belgii sieniawscy harcerze goszczeni byli przez miejscowe rodziny. Poznawali tam miejscowy styl oraz codzienność życia, a ponadto, chętnie integrowali się ze swoimi belgijskimi rówieśnikami. Razem brali udział w przejażdżkach rowerowych, razem też szlifowali języki: angielski i niderlandzki. Odwiedzili również znane miasto uniwersyteckie Leuven. Tam też wspólnie poznawali to niezwykle malownicze miejsce m.in. poprzez udział w przygotowanej przez gospodarzy ?Grze terenowej?. Dużą atrakcją był także czas spędzony w szkole w Tremelo, gdzie mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i wolontariuszy. Polacy z dużym powodzeniem brali udział w grach sportowych, zaś w wolnym czasie mogli popływać w miejscowym basenie. Zwiedzili także muzeum św. Damiana – opiekuna trędowatych, gdzie zapoznali się z jego życiorysem. Obejrzeli także dwa wyścigi kolarskie, które w Belgii od lar cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Przedostatni, niezwykle upalny dzień harcerze spędzili w parku rozrywki Bobbe Jaanland, gdzie mogli skorzystać z licznych atrakcji: karuzeli, ?diabelskiego młyna? zjeżdżalni do wody i wielu innych. Wzięli także udział w organizowany przez miasto ?kiermaszu?. W trakcie trwania imprezy zamykana jest dla ruchu komunikacyjnego główna ulica miasta lub Rynek. Tam na przygotowanych wcześniej stoiskach handlowych sprzedawcy oferują klientom swoje produkty. Niezwykle wzruszający i ciepły przebieg miało pożegnalne spotkanie w Park Heide z rodzinami, które gościły naszą młodzież oraz władzami obu partnerskich miast. Wspólnie śpiewano znane harcerskie szlagiery, jak ?Płonie ognisko?, ?Krajka?, czy też ?Zielony płomień?, na koniec zaś, w chóralnie odśpiewano w rodzimych językach pożegnalną pieśń ?Ogniska już wygasa blask?.
Wyjazd do Belgii był dla harcerzy IV Drużyny Harcerskiej Sokoły i VII Drużyny Starszoharcerskiej nagrodą i wyróżnieniem za zaangażowanie w działalność organizacyjną oraz aktywność w obsłudze świąt państwowych oraz lokalnych uroczystości. Opiekunkami grupy były drużynowe: Agnieszka Bednarz i Barbara Drapała. Role opiekunów z ramienia gospodarzy pełnili: niezwykle urocza i sympatyczna Elynn Van Uffel oraz Chris, który organizował zajęcia sportowe.

 

 

1308270840085200

http://www.sieniawa.pl


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab