Powrót

Sieniawa- zawody sportowo pożarnicze

Czerwiec 10, 2013

 

 

 W niedzielne popołudnie (9 czerwca br.) w Sieniawie odbyły się miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek OSP. Na starcie stanęło 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. 
Tegorocznej edycji zawodów towarzyszyła piękna, chwilami upalna pogoda, jednak rywalizującym strażakom, przyzwyczajonym do ekstremalnych warunków, najwyraźniej taka aura nie przeszkadzała. Nie zawiedli także mieszkańcy Sieniawszczyzny, którzy szczelnie wypełnili trybuny miejscowego stadionu. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych władz samorządowych z burmistrzem Adamem Wosiem na czele. Same zawody miały niezwykle emocjonujący przebieg. W pierwszej, niezwykle widowiskowej konkurencji ? sztafecie triumfowała drużyna z Czerwonej Woli, która wyprzedzała Czerce oraz Paluchy. Z kolei w popularnej ?bojówce? prawdziwy pokaz swojego kunsztu dali strażacy z Sieniawy, którzy osiągnęli rewelacyjny czas 41,83 s., jak też bezbłędnie (bez punktów karnych) wykonali ćwiczenie bojowe. Drugie miejsce przypadło Dobrej, trzecie zaś Czerwonej Woli. Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, iż zwycięzcą tegorocznej edycji zawodów została OSP Sieniawa, zaś kolejne dwa miejsca na podium przypadły ekipom z Dobrej oraz Czerwonej Woli. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały drużyny: Czerc, Wylewy, Leżachowa, Pigan, Paluch i Rudki. Poza konkursem startowali również młodzi strażacy z Leżachowa, jednak ich wyniki nie były brane pod uwagę przy ustalaniu końcowej klasyfikacji.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom zawodów. Na koniec zaś burmistrz Adam Woś pogratulował zwycięzcom, jak też podziękował wszystkim drużynom za udział w imprezie. Gospodarz sieniawskiej gminy serdecznie podziękował także tym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tegorocznej edycji zawodów.

 

1306101113303472

 

http://www.sieniawa.pl


Jedna myśl na temat “Sieniawa- zawody sportowo pożarnicze”

  1. gmyru pisze:

    Jaki czas uzyskała OSP Sieniawa w sztafecie? Czy różnice pomiędzy 1 a 2 drużyną były duże?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab