Powrót

Policjanci z Sieniawy zatrzymali sprawców kradzieży

Kwiecień 14, 2013

Policjanci z Sieniawy zatrzymali sprawców kradzieży, do której doszło na terenie trzech zakładów w tym mieście. Jak się okazało 42-letni pracownik jednej z firm, wspólnie ze swoim 43-letnim kolegą weszli na teren zakładów, skąd ukradli przedmioty, których łączną wartość oszacowano na około 5 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej, gdy przewozili przedmioty pochodzące z kradzieży. 

W piątek w tuż po północy w Sieniawie przy ul. Kościuszki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierowcę fiata scudo. Mężczyzna podróżował samochodem wspólnie ze swoim 43-letnim znajomym. Obydwaj mężczyźni byli pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.
W trakcie przeprowadzanej kontroli funkcjonariusze zauważyli, że mężczyźni przewożą samochodem znaczną ilość złomu oraz przedmioty, których pochodzenia zatrzymani nie potrafili wyjaśnić. Zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia stróżów prawa, jak się okazało słuszne.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni weszli na teren trzech firm, w tym jednej, w której pracował 42-latek. Z terenu tych zakładów ukradli elementy stalowe, silnik elektryczny, butle gazowe, narzędzia ręczne oraz olej napędowy. Skradzione przedmioty przewozili samochodem.
Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie, którego wartość oszacowano na kwotę około 5000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży. 42-letni kierowca dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

14

 

 

http://www.podkarpacka.policja.gov.pl


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab