Powrót

Fenomenalny koncert Niny Nowak w Przeworsku

Marzec 7, 2013

Z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Przeworska dołożyła wszelkich starań by ten dzień zapadł na długo w pamięci przeworszczan i udało się.

W dniu 7 marca w naszym przeworskim Domu Kultury wystąpiła światowej sławy śpiewaczka Nina Nowak, solistka FILHARMONII NARODOWEJ i TEATRU WIELKIEGO w Warszawie, solistka FILHARMONII BERLIŃSKIEJ, współpracująca z WIELKĄ ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ w LOS ANGELES. Wybitna artystka, reprezentująca najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jak się okazało Nina Nowak ma też dużo wspólnego z naszym regionem, gdyż pochodzi z Przemyśla a Przeworsk wspomina z niedzielnych odwiedzin, gdy była małym dzieckiem- razem z rodzicami przyjeżdżała na nasz Rynek na lody.

Koncert rozpoczął się się od powitania przybyłych gości przez Burmistrz Miasta Przeworska Panią Marię Dubrawską- Lichtarską i Przewodniczącego Rady Miasta Pana Andrzeja Rozpotyńskiego. Pani Burmistrz złożyła życzenia kierując się słowami Papieża Jana Pawła II oraz otrzymała bukiet kwiatów z rąk Pana Przewodniczącego.

Takiego tłoku nie dane nam było widzieć w naszym MOKu dawno…

Publiczność dopisała pomimo pogody-pluchy za oknem, sala wypełniła się po brzegi i rozpoczął się cudowny show…

Nina Nowak fantastycznie przekazywała modulacjami swego głosu, niesamowitą głębią i wirtuozerią, cudowną barwą niczym aksamitna czekolada utwory z repertuaru Czesława Niemena, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Whitney Houston czy walc Barbary z ?Noce i Dnie? i ?Sweet Love Story?. Akompaniował jej Wojciech Zięba-muzyk współpracujący z takimi grupami jak Perfect czy Bajm, który w przerwach zachwycał widzów swą grą na saksofonie. Śpiewaczka olśniewała swymi kreacjami, niezwykle barwnymi, które zmieniała kilka razy podczas występu.

Fenomenalna, świetna, wzruszająca i zachwycająca – takie opinie można było usłyszeć po koncercie…

Między występami Artystki, widzowie mogli podziwiać niesamowicie profesjonalny taniec w wykonaniu tancerzy: Gabrielii Wołowiec, Patrycji Widlarz, Filipa Orzechowskiego i Damiana Kardasińskiego z rzeszowskiej Szkoły Tańca ?Aksel?.

Owacjom na stojąco nie było końca...

Publiczność oszalała, artystka zmuszona była bisować aż dwa razy co zrobiła z niezwykła przyjemnością.

Na zakończenie tego niepowtarzalnego wieczoru Panowie z Urzędu Miasta wręczali wszystkim kobietom tulipany.

Gratulujemy tak profesjonalnej organizacji tej uroczystości- Pani Burmistrz, doznania z tego koncertu zachowamy na długo…

Aurelia Kubas

P1130493

fot.Magdalena Bauer

P1130510

fot.Magdalena Bauer

P1130546

fot.Magdalena Bauer

P1130624

fot.Magdalena Bauer

P1130553

fot.Magdalena Bauer

P1130559

fot.Magdalena Bauer

P1130583

fot.Magdalena Bauer


2 myśli na temat “Fenomenalny koncert Niny Nowak w Przeworsku”

  1. kapisz pisze:

    BYła jakaś publiczność? Wrzućcie fotkę.

  2. Magdalenaa pisze:

    Oj tak prawie cała sala 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny