Powrót

Powiat Przeworski w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich

Luty 27, 2013

POL_powiat_przeworski_COA_new (1)

Powiat Przeworski w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich, został po raz pierwszy Liderem Rankingu Powiatów Województwa Podkarpackiego! , zaś w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w kategorii do 120 tys. mieszkańców zajmuje zaszczytne 16 miejsce na 136 sklasyfikowanych.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces Powiatu Przeworskiego, został on doceniony przede wszystkim za działania proinwestycyjne i prorozwojowe tj. ilość wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych oraz ilość wydatkowanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych.

Ponadto przy ocenie danego samorządu brane są pod uwagę takie kryteria jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresy ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Warto wiedzieć, że również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w poprawę pozycji ?swojego? powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatnie ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Po weryfikacji regulaminowej są one zgłaszane do oceny eksperckiej w ramach Rankingu ZPP.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu „Dobry Polski Samorząd”- Dołóżmy więc, wspólnych starań by w tym roku Powiat Przeworski otrzymał ten prestiżowy tytuł- podkreślił Starosta Powiatu Przeworskiego Zbigniew Kiszka


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab