Powrót

?Hej kolęda, kolęda??

Styczeń 25, 2013

Organizacja Wieczoru Kolęd w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu stała się już tradycją i na stałe weszła do kalendarza uroczystości szkolnych.

24 stycznia 2013 roku odbyło się kolejne, piąte już z rzędu spotkanie kolędowe. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się: przedstawiciele władz powiatu i gminy, dyrektorzy okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, rodzice, emeryci, właściciele firm produkcyjno?handlowych od lat wspierających naszą szkołę, nauczyciele i pracownicy ZSR, uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy. Z Krakowa przybył do nas gość specjalny, perkusista zespołu ?Skaldowie? ? pan Jan Budziaszek ? od lat zaprzyjaźniony ze szkołą.

Zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież szkolną pod czujnym okiem pani Krystyny Hałuchy i ks. Roberta Rakoczego. Montaż słowno?muzyczny będący świątecznym wydaniem popularnego programu telewizyjnego ?Europa da się lubić? przedstawił wszystkim zebranym tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe kultywowane w krajach europejskich, zaś scenka rodzajowa ? znane wszystkim jasełka, ukazujące okoliczności przyjścia na świat Jezusa Chrystusa stały się doskonałą okazją do zadumy i refleksji nad istotą świąt Bożego Narodzenia, jak również pretekstem do zaprezentowania talentów teatralno ? aktorskich, które narodziły się i rozwinęły w trakcie przygotowywania przedstawienia.

Wspólnemu kolędowaniu oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalny ?Tabu? oraz chór pod dyrygenturą szkolnej pani pedagog ? Grażyny Winiarz.

Atmosferę wspólnego kolędowania podgrzewały dania zaserwowane przez uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali specjały kuchni staropolskiej takie jak np. bigos. Warto zaznaczyć, iż wszystkie dania, które urozmaiciły uroczystość, przygotowane zostały przez uczniów szkoły pracujących pod kierunkiem pań reprezentujących blok żywieniowców.

Kolędy ? jak mówił gość specjalny ?Wieczoru Kolęd? pan Jan Budziaszek ? będące siłą scalającą naród i pozwalającą przetrwać mu najcięższe chwile, również gości ZSR wprawiły w doskonały nastrój. Kolędowe spotkanie stało się doskonałą okazją do wspólnego spotkania przy obficie zastawionym stole, do złożenia sobie noworocznych życzeń. Ten piękny, staropolski zwyczaj śpiewania kolęd ma szansę przetrwać dzięki inicjatywom podobnym do tych, których realizacji podejmuje się co roku ZSR w Zarzeczu.

Barbara Górska

 

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab